1971 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. Van 100.Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesine devam etmeyerek yükseköğrenimine ara verdi(1990). Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden doktora derecesiyle mezun oldu. KSÜ Eğitim Fakültesi Pedagoji Bölümünü tamamlayarak eğitim hayatına katıldı. Edebiyat Akademilerinde ve KSÜ Eğitim Fakültesinde şiir sanatı üzerine dersler verdi. Kurucusu olduğu şirkette yönetici olarak çalışmaktadır.

İlk şiiri, Kültür Bakanlığı Gençliğin Sesi dergisinde yayımlandı (1990). TRT GAP Radyosunda edebi metinler hazırladı (1991). Şiirleri kültür, sanat ve edebiyat dergilerinde ve antolojilerde yayımlandı. Makaleleri pek çok yerel ve ulusal basında yer aldı. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Millî Mücadele’nin 100.Yılı kapsamında ‘’100 Yılın Buluşması Ömer Halis Demir- Sütçü İmam’’ tiyatro eseri ile ‘’Kahramansın Sen’’ adlı Kahramanmaraş’ın Kurtuluş kısa film senaryolarını yazdı. Alanında birçok ödülü bulunuyor.

Türkiye Geneli Geleneksel Dolunay Şiir Şöleni tertip komitesinde yer aldı. Ulusal şiir yarışmalarında jüri görevlerinde bulundu. TYB üyesidir. TDED, KMTSO KAGİK icra kurulu üyesidir.

Düğün Gönüle Kurulur (Dolunay 1999) , Aşkın Elif Hâli ( Kumrum 2013) şiir kitaplarının yanı sıra  Öğretmenlik Mesleğinin Sanatsal Değişkenleri (Pegem 2019) , O Kuşu Ben Gördüm (Pegem 2020) adlı bilimsel içerikli kitaplarda bölüm yazarlıkları bulunmaktadır. Evli olup mühendis ve mimar iki çocuk annesidir.

She was born in Kahramanmaraş in 1971. Leaving her studies in Faculty of Agriculture incomplete, she suspended her her higher education (1990). Later on, she graduated from the Faculty of Business Administration at Eskişehir Anadolu University with a doctor’s degree. Completing her education at the Department of Pedagogy at KSÜ, she embarked on her educational career. She gave lectures on the art of poetry in Literature Academies and KSÜ’s Faculty of Education.  She works as an administrator in the company which she’s the establisher of.

Her first poem was published in the magazine Kültür Bakanlığı Gençliğin Sesi (1990). She prepared literary texts in TRT’s GAP Radio (1991). Her poems has been published in culture, art and literature magazines and anthologies. Her articles has appeared in several national and international medias. She wrote the scenarios of ‘’100 Yılın Buluşması Ömer Halis Demir- Sütçü İmam’’, a theatre, and “Kahramansın Sen”, a short film about the liberation of Kahramanmaraş which were played under the auspices of the Presidency within the hundredth year of the National Struggle. She has been the receiver of many awards in her field.

 She took place in “Türkiye Geneli Geleneksel Dolunay Şiir Şöleni” organizing committee and has been the jury of national poetry competitions. She’s a member of TYB and is the executive board member of TDED and KMTSO KAGİK.

Besides her poetry books Düğün Gönüle Kurulur (Dolunay, 1999)  and Aşkın Elif Hâli (Kumrum, 2013) she wrote chapters in the science-based books named: Öğretmenlik Mesleğinin Sanatsal Değişkenleri (Pegem, 2019) and O Kuşu Ben Gördüm (Pegem, 2020).

She is married and has two children; an engineer and an architect.